Nie bój się kupować dziecku klocków

Najlepsza zabawka edukacyjna

Czy zastanawiasz się, jaką edukacyjną zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby mogła wspomóc jego rozwój? W takiej sytuacji powinny to być klocki dla dzieci.

W sklepach znajdziemy tak naprawdę sporo zabawek, które to wydają dźwięki, świecą światełkami, ale jedynie z samej nazwy są one edukacyjne. Znaczna większość z nich się opiera na odtworzeniu oraz także powielaniu tego samego działania przez dziecko, a nie na rozbudzeniu jego kreatywności oraz wyobraźni. Co jest takiego kreatywnego w naciskaniu przycisków, aby zabawka wydawała jakiś dźwięk? Jeśli poszukujemy zabawki, która to będzie stymulowała rozwój dziecka i to w bardzo wielu obszarach, to koniecznie postaw na klocki. Klocki znaleźć się powinny wśród zabawek każdego dziecka.

Rozwój wyobraźni i wiele innych dodatkowych aspektów

Na pewno zabawa klockami bardzo mocno rozwija sprawność manualna, wyobraźnię, jak i kreatywność oraz koordynację wzrokową. Klocki mogą być niezwykle przydatne przy nauce matematyki, czy też przy rozpoznawaniu kolorów. W okresie początkowym młody adept sztuki budowlanej będzie burzył głównie swoje budowle, chwytał klocki pojedyncze i rzucał nimi o podłogę. Jest to pewnego rodzaju etap naturalny o rozwoju. Po jakimś czasie dziecko będzie już próbowało zbudować swoją pierwszą budowlę jedynie z kilku klocków, a z czasem będą to już naprawdę mocno skomplikowane konstrukcje.

Gdy wybieramy klocki, to dostosujmy je do wieku dziecka i kierujmy się pewną zasadą. O co konkretnie chodzi? Im będą prostsze, tym lepiej będą rozwijały swoją wyobraźnię. Budowanie z klocków pozwala na ekspresję swobodną dziecka, dlatego też wybierając klocki, z których stworzyć można różne konstrukcje, a nie tylko odtworzyć budowlę wymyśloną przez producenta. Tematyczne zestawy umożliwiają zazwyczaj wykonanie jednej konstrukcji. Postawmy na coś więcej. Wybór klocków dla dzieci w sklepach jest naprawdę spory. Co do tego nie mamy kompletnie żadnych wątpliwości.